Kanchenjunga Solo 2019, Diena 6

Pa nakti lija, ap telti klīda govis un es sūtīju ziņu kosmosam, lai nenorauj telts atsaites. Gulēju labi, bija 12grādi un redzēju detalizētus un krāsainus sapņus. Ceļos 6.30 un saimniece jau mazgā traukus ar plikām rokām no āra krāna, pa kuru tek ledains ūdens, JAUDĪGI...
Ierastais rīta rituāls, paspēju nojaukt telti pirms sāk smidzināt, lieku somai raincover un dzam-dzam. Pārējās grupas arī ir laicīgas un kamēr Gelbu pārliek prīmusu savā somā, tās aiziet pa priekšu. Līņā, taka iet pret kalnu un eju savā tempiņā. Drīz visus apdzenu, lietus ir mitējies un es izmeties. Taka iet no kalna lejā līdz upei un pēc tam augšā lejā visu dienu. Pa laikam pauzēs samainamies ar nesējiem, kuri nes angļu grupas teltis, augļus un olas. Viņiem ir savs pavārs, jo augšā dzīvos teltīs, kuras nes līdzi – saucas ekspedīcja.
Mākoņi izklīst un parādās saule. Stājamies pie strauta saules kabatā uz tējas pauzi, mazgāšanos, telts žāvēšanu un bateriju lādēšanu. Prieks ir īss, jo savelkas mākoņi un sāk pilināt lietus. Lielums ir apžāvēts, vācamies un ejam. Šķērsojam pāris tiltus un velkam lēzenā kalnā, tatad esam klāt Gyabla. Gelbu saka, ka Gyabla nepāliski nozīmējot pakaļa, pamazām izglītojos vietējās valodās. Iznākam uz smuka plaukta ar camping spot, ir arî vietėjais viesu mājas îpašnieks, kurš runā angliski. Maksa par telti 300NPR, es velku uz 100NPR, bet beigās saprot, ka neēdīšu un nevarot iedot cenu pat 200NPR. No hard feelings, dodos uz ciema centru izpētē. Gemblu paliek ar somām, bet es pašā ciema malā atrodu lielisku telts vietu pie autentiskas budistu mājas. Reku šeku arī saimnieks un vienojamies par samaksu 200NPR par telts vietu. Lieliski! Atvelku uz vietu Gelbu un pasūtu 4ras várītas olas un Dhal Bhat uz 17tiem. Uzceļu telti un eju uz māju ēst olas. Māja ir pilna ar jaunajiem nesēju puikām, kuri arī te paliks. Bingo – šī ir īstā vieta. Gembu piedāvā Tombu, jo saimniekiem esot, labi, vakarā noņemšu skaidu. Saimniece mani sacienā ar vietējo melno tēju ar sāli. Ēdu siltas olas un dzeru tēju, dzīve ir skaista! Līdz vakariņām vēl pāris stundas un nolemju uzskriet kalnā, kur esot party place, ne monastary, beigās izrādās, ka ir vēl viens milzīgs plaukts ar ciema autentisko daļu. Iestrādāti lauki un koka mājeles, pa labi Ghunsas pieteka. Dikti smeķīgi! Aklimatizācijas nolūkā uzkāpju līdz plaukta pļavas galam, kas ir 3009 mvjl. Ejās viegli un jūtos labi. Velku lejā pa smidzekli un lienu mājā, kur publiski, katram pieliekot roku vai komentāru tiek šmorētas vakariņas. Sēžu pie krāsniņas un rakstu visu šo, vietējie pa laikam uzmet aci, jo nerunā nevienu vārdu angliski, bet ir interesanti, jo es esmu ekzotisks zvērs. Turpinājums sekos!


Fakti.
Izgāju 8.05. Atnācu 12.30.
Ceļā 4h25min.
Augstums 2778mvjl.
Raksturs augšā/lejā

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *