Kāpēc Nepāla?

Nepāla. Maza valsts, kas atrodas starp milzīgajām Ķīnu un Indiju. Izbijusi karaliste Himalajos, kurā mājo 8 no 14 augstākājām pasaules kalnu virsotnēm virs 8000 mvjl. 

Te harmoniski līdzās pastāv Hinduisms un Budisms, radot drošību un iekšēju mieru tās viesiem.Tā ir zeme, kurā gribās atgriezties vēl un vēl, gan dēļ majestātiskajiem Himalajiem, gan krāsaino kņadu pilsētās un cilvēku labvēlību mazajos ciematos.

Cilvēki raujas uz šejieni dēļ pārgājieniem kalnos jeb trekinga, kas ir viens no Nepālas galvenajiem ienākuma avotiem tūrisma industrijā. Te ir pieejami dažāda garumu, kā arī grūtību trekinga maršruti, lai no tālienes vai tuvāk (līdz pat alpīnistu bāzes nometnēm, kas parasti ir virs 5000 mvjl.) apskatītu pasaules augstākās virsotnes.


Vēl, ja esi gatavs no tūrista kļūt par ceļotāju, vari nonākt tiešā kontaktā un iepazīt vietējo kultūru, tiekoties ar parastajiem nepāliešiem, kuri ir ārpus tūrisma industrijas burbuļa. Izrādās, ka tas nav sarežģīti, vienkārši jābūt atvērtam pret pasauli un jāmeklē tur, kur ir ikdienas dzīve – sabiedriskajā transportā, rituālu vietās, vietājās ēstuvēs vai runājot ar cilvēkiem uz ielas (angļu valoda ir diezgan izplatīta).